Chillery - schładzacze cieczy, aparatura procesowa
Galwanizernie, tworzywa sztuczne, obróbka metali, chemia, farmacja, przetwórnie owoców i warzyw itp.

W różnych gałęziach przemysłu i pracach badawczych istnieje potrzeba stosowania urządzeń chłodzących i stabilizujących temperaturę takich mediów jak powietrze, woda, glikol, olej, różnego rodzaju roztwory kwasów, zasad i innych substancji chemicznych.
Najczęściej wykorzystuje się do tego celu standardowe konstrukcje oferowane przez dystrybutorów urządzeń chłodniczych.
Tego typu standardowe urządzenia budujemy również w naszej firmie. W sposób całkowicie zadowalający sprawdzają się one tylko w dość ograniczonej liczbie przypadków.
W związku z tym my proponujemy wykonawstwo tych urządzeń wg. projektów indywidualnych, uwzględniających miejscowe warunki lokalowe, specyfikę zastosowania, szczególne wymagania temperaturowe i szereg innych uwarunkowań związanych z konkretnym przypadkiem.
Budowane na tej zasadzie urządzenia zazwyczaj nie są droższe niż standardowe (w większości przypadków są tańsze), lecz w stopniu najwyższym z możliwych zaspokajają oczekiwania użytkownika.
Przykładami takich urządzeń mogą być agregaty i instalacje do chłodzenia maszyn i narzędzi w przetwórstwie tworzyw sztucznych (dla tej branży dysponujemy rozwiązaniami kompletnymi, super oszczędnymi w eksploatacji, produkujemy urządzenia do termostatowania form wtryskowych, urządzenia czyszczące formy i chłodnice oleju z kamienia kotłowego), agregaty chłodzące kąpiele galwanizerskie, olej w napędach hydraulicznych itp.

Dość szczególną grupę urządzeń, którą można zamówić w naszej firmie to rodzaj aparatury procesowej, wykorzystywanej najczęściej w przemyśle chemicznym.
Przeznaczeniem tych urządzeń jest przygotowanie medium (woda, glikol, alkohol lub inne ciecze) o odpowiedniej temperaturze (-35° C do + 90°C), będącego czynnikiem pośredniczącym w wymianie ciepła, a wykorzystywanym do wywołania i kontrolowania pożądanych procesów chemicznych lub fizycznych. Parametry techniczne tych urządzeń zawsze dostosowujemy do konkretnego zastosowania.
schładzacz nisko- temperaturowy
schładzacz nisko- temperaturowy

schładzacz przemysłowy
schładzacz przemysłowy

schładzacze i stabilizatory
schładzacze i stabilizatory

stacja pomp
stacja pomp

szafa sterownicza
szafa sterownicza